piątek, 1 sierpnia 2014

~ 378.

Hej! Myślę, że wiecie jaki dziś dzień. I nie chodzi wcale o piątek czy początek miesiąca. Obchodzimy wyjątkową rocznicę. To 70 lat temu wybuchło Powstanie. Można sobie pomyśleć: to mnie nie obchodzi, to mnie nie dotyczy. Tak łatwiej. Ale czy nie warto pamiętać o czymś tak ważnym? W końcu jesteśmy Polakami i to wszystko było poniekąd dla nas. Nie można zapomnieć o tych ludziach. O tych, którzy przeżyli oraz tych, którzy zmarli. Sama nie wyobrażam sobie siebie w takiej sytuacji i mam nadzieję, że się w niej nigdy nie znajdę. Nie mam pojęcia czy podjęłabym walkę czy po prostu uciekła. A przecież większość z powstańców była w moim wieku. Bez wahania ruszyli do obrony swojej stolicy. Byli tacy młodzi, pełni nadziei i wiary w lepszą przyszłość, a życie ich nie oszczędziło. Czy byliby zadowoleni z obecnej Polski? Nie chcę tym tekstem zaciągnąć Was wszystkich do wojska, nie chcę abyście stali się wielkimi patriotami. Chciałam tylko wyrazić swoje zdanie, jeśli Was to nie zainteresuje, zrozumiem. Myślę, że jednak warto przemyśleć co się stało te 70 lat temu. I nigdy o tym nie zapomnieć.

Podążajmy za marzeniami :
Zastanawiam się nad zorganizowaniem małego rozdania, w którym do wygrania byłaby moja biżuteria. Dobry pomysł? Co proponujecie na nagrody - prace z modeliny czy inną biżuterię? A może zestawy do wyboru? ; )

Pozdrawiam ♥

11 komentarzy:

 1. faktycznie, dzień warty zapamiętania :) co do naszyjnika jest śliczny ♥ organizuj organizuj, uwielbiam je w każdej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. racja...

  a naszyjnik śliczny :) a candy - dobry pomysł, a jakby była możliwość zestawu do wyboru, to już w ogóle fajnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny naszyjnik :) Na candy byłabym bardzo chętna, tworzysz wyjątkowe prace :) Ja jestem zwolennikiem modelinowych cudeniek, ale do wyboru byłoby fajne dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny! Z chęcią chciałabym wygrać właśnie jakąś biżuterię z kaboszonem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Patriotyzm to trudny temat dla tego kto nim nie jest.
  Świetny naszyjnik. :D W candy coś kaboszonowego można by rzucić. Nie żeby chciała łokciem pokazywać Helenę, ale... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny♥Ogólnie nie mogę się nazwać patriotką,ale o takich świętach pamiętam♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Prześliczny naszyjnik :)
  Ja bym na Candy chciała znaleźć coś z modeliny ;D

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każde Wasze słowo, dzięki którym wiem co mogę poprawić, aby ten blog i moje prace stawały się coraz lepsze!