piątek, 9 września 2016

541.


Bądź sobą. Hasło tak spopularyzowane, promowane na każdym kroku. Jak postępować by nie było tylko pustym przesłaniem?
Zastanawiałam się ostatnio nad tym. Trochę do myślenia dał mi kolega podczas jednej z poważniejszych rozmów, które lubię prowadzić z ludźmi. Być sobą? To przede wszystkim nie udawać kogoś innego. Zmienianie swojej osobowości na siłę, może by się gdzieś dopasować. Podążanie za innymi i tracenie przy tym własnego ja. Jeśli chcemy się zmieniać nie możemy zapomnieć o tym jacy jesteśmy. Warto przyjrzeć się czy to nowe oblicze zadowala nas czy może jest tylko maską, za którą nie jesteśmy szczęśliwi. Drugim aspektem jest ukrywanie siebie. Wstydzimy się czegoś w sobie, uważamy, że inni tego nie zaakceptują, hamujemy się, a w głębi duszy czujemy się z tym źle. Ja wreszcie widzę, że to bezsensowne. Ostatnie miesiące wprowadziły do mojego życia wspaniałych ludzi. Myślę, że to głównie zasługa tego, że od początku starałam się pokazać im po prostu siebie. Nie chciałam, by lubili mnie za coś co tak naprawdę nie jest moje. Cieszę się, że szanują to jaka jestem.
Dla innych, by nie żyć w obłudzie, a w szczególności dla siebie. Bądź sobą.


4 komentarze:

 1. Prześliczna bransoletka. Fajnie, że są osoby, na których zawsze możemy polegać i które akceptują nas takich, jakimi jesteśmy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wśród ludzi wydaje mi się, że jestem sobą, nie staram się nic na siłę udowadniać czy tworzyć pozorów, ale jak tylko jestem sama nie wiem kim jestem tak naprawdę. Moim znajomi wiedzą o mnie więcej niż ja. :C
  Bransoletka bardzo ładna. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację, że tego typu hasła stały się tak popularne i wszędobylskie, że już po części straciły swój prawdziwy urok. Łatwo powiedzieć bądź silna, bądź sobą, korzystaj z dnia, ciesz się z małych chwil, ale gorzej to wszystko wcielić w życie. Byc sobą, nie nakladaj maski, nie udawaj kogoś innego, ciesz się tym jaka jesteś, nie staraj się być na siłę idealna, po prostu bądź. :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każde Wasze słowo, dzięki którym wiem co mogę poprawić, aby ten blog i moje prace stawały się coraz lepsze!