niedziela, 18 września 2016

542.


Być sobą to kochać siebie. W końcu to właśnie Ty, jak nikt inny, zasługujesz na swoją miłość.
Kiedyś przeżyłam taki okres czasu, w którym żyłam gdzieś obok. Nie dostrzegłam jednak tego od razu. Objawiało się to coraz większym poczuciem bezsensu. A gdzie przyczyna? Stworzyłam jakąś wyimaginowaną wersję siebie, oczywiście niezwykle idealną. Starałam się żyć tak jak owa perfekcyjna osoba. Nieźle się w tym pogubiłam. Potrzebowałam czasu, by zauważyć, że dzięki temu wcale nie staję się szczęśliwsza, a jedynie tracę siebie. I tu nawiązuję do pierwszego zdania. Pokochać siebie to zaakceptować to, że mamy wady, popełniamy błędy, posiadamy odmienne poglądy i cele oraz ocenić swoją wartość. Nasze życie powinno być takie byśmy się nie narazili na własną odrazę. Nie wszystko jest od nas zależne. Jednak to czy coś akceptujemy w sobie zależy tylko i wyłącznie od nas. Tak naprawdę dopiero, gdy siebie obdarzymy szczerym uczuciem będziemy potrafili pokochać drugiego człowieka. Jeśli Ty sam dobrze traktujesz siebie komuś będzie łatwiej uczynić to samo w stosunku do ciebie.
Obecnie nie mówię co i czy mi się udało. Jeszcze nie potrafię tego nazwać. Każdy może dojść do tego inną drogą. Ważne by finisz nadszedł i był satysfakcjonujący.
4 komentarze:

 1. Ja jestem na dobrej drodze do bycia sobą, a przynajmniej taką mam nadzieję. Kocham siebie, bo inaczej zwariowałabym, chociaż narcyzem nie jestem. ;D To działa tak, że jak ludzie widzą jak siebie traktujemy tak oni nas też traktują.
  Bransoletka bardzo fajna. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisane ♥

  http://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zdjęcia i bransoletka też mnie urzekła. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każde Wasze słowo, dzięki którym wiem co mogę poprawić, aby ten blog i moje prace stawały się coraz lepsze!