niedziela, 13 sierpnia 2017

557.


Zastanawialiście się kiedyś jak to jest z marzeniami? Mówi się, że bez nich życie jest niekompletne, że poprawiają rzeczywistość. Nazywa się je nadzieją. Każdy ma prawo marzyć, tego nikt człowiekowi nie odbierze. Marzenia same się nie spełniają, sukces zależy od naszych starań. Brzmi to naprawdę pięknie, ale.. ja boję się je spełniać. Bo potem pojawia się jakaś pustka. Czasem marzy się o czymś bardzo długo po czym rzeczywistość nie dorasta do naszych wyobrażeń. Zdarzyło mi się odczuwać zawód, gdy coś czego pragnęłam stało się na wyciągnięcie ręki. Przestraszyłam się, gdy pomyślałam, że może potrafię jedynie gonić za czymś, a osiągnięcie tego nie przyniesie mi wytęsknionego szczęścia. Może tylko marzenia niezrealizowane nadają życiu sens, może trzeba nauczyć się wszystko doceniać, a może trzeba pamiętać, że marzenia się zmieniają tak jak zmieniamy się my w ciągu swego życia?
13 komentarzy:

 1. Czasem nawet i starania nie pomagają, ale to zależy jakie marzenie chcemy spełnić. Nie bój się ich spełniać, bo pewnie jak to zrobisz kolejne same przyjdą Ci do głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może marzenia ostatnimi czasy to jeden wielki niewypał...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny pierścionek! Co do marzeń to mam co do nich bardzo mieszane uczucia...Dlatego powtarzam sobie, że nie mam marzeń, tylko cele. Marzenia brzmią jak coś odległego, o czym można tylko rozmyślać, a cele są na wyciągnięcie ręki, jeśli się trochę postara. I faktycznie bywa, że po osiągnięciu tego celu czuję zawód, bo liczyłam na coś więcej, dlatego staram się zawsze mieć jakiś kolejny, o którym mogę zacząć myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 4. cóż, po co łapać króliczka skoro tak przyjemnie się go goni?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wrażenie, że z marzeniami jest tak, że potem przychodzą następne i następne, więc człowiek w sumie nigdy nie będzie spełniony :D Śliczny pierścionek, uwielbiam ten kolor <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasem spełnione marzenia będzie odbiegać od wyobrażenia, ale nie warto rezygnować ze spełniania innych marzeń - one często przyniosą nawet coś lepszego niż wyobrażenia! :)
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzenia są coś warte tylko jeśli dąży się do ich realizacji.

  OdpowiedzUsuń
 8. czekam na nowe posty i obserwuje przez GFC!
  riwlawn.blogspot.com
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pierścionek :)
  ******************************************
  ZAPRASZAM DO SIEBIE NA NOWY POST!
  MOGŁABYM PROSIĆ O JEDEN KLIK? Z GÓRY DZIĘKUJE :)
  *KLIK*

  OdpowiedzUsuń
 10. Uroczy!

  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie wygląda pierścionek. :D
  Mam to samo uczucie. Chciałabym spełnić marzenie, ale co jeśli nic więcej nie wymyślę, a to marzenie okaże się zbyt proste, żeby dało mi szczęście. Dlatego tylko marzę, że coś zrobię, co też nie jest dobre. I tak zostaję w jednym miejscu. :V

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każde Wasze słowo, dzięki którym wiem co mogę poprawić, aby ten blog i moje prace stawały się coraz lepsze!